VITALICA WELLNESS

Sabah Gazetesi - 29.01.2020


Sabah Gazetesi - 29.01.2020

Sağlık, turizm ve sigorta sektöründe faaliyet gösteren ve üç yılda 120 milyon dolarlık yatırım yapan Estethica Grubu, son yatırımını İstanbul 'a yaptı. Şirket 4 milyon dolarlık yatırımla İstanbul Nişantaşı 'nda 2.500 metrekarelik alana sahip Vitalica Wellness 'ı hizmete açtı.

Wellness Koruyucu

MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akdoğan, wellness (sağlıklı yaşam) konsepti için iki yıl boyunca Ar-Ge çalışması yaptıklarını belirterek, "İlk wellness yatırımımızı Bodrumdaki LUX oteline yaptık. İkinci yatırım durağımız ise İstanbul oldu. Vitalica Wellness 'ı 4 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdik" dedi. Uzun vadede wellness 'ı hastanelerinde de hayata geçirmeyi planladıklarını aktaran Akdoğan, "Doktorlarımız üzerinde çalışıyor. Geleneksel tıpla modern tıbbın kesişim noktalarını araştırıyor" diye konuştu.

Wellness 'ın hastalığı önleyici ve koruyucu bir yöntem olduğunu belirten Akdoğan, "Dünyada iyi wellness uygulamaları için seyahat eden bir kesim var. Bu kesim çok iyi harcama yapan, kültür, eğitim ve gelir düzeyi yüksek kişiler. Bu alanda Türkiye adını duyurabilirse çok ciddi bir sağlık turisti çekebilir" ifadelerini kullandı.

 

Fill in the form We call you immediately